wtb-stryker-all-mountain-wheelset-26-29er01-600x450

WTB firma ciesząca się bardzo dobrą opinią w świecie rowerowym dzięki solidności i bardzo dobrej jakości wyrobów posiada już w swej kolekcji wiele komponentów do 29erów. Są to głównie w dużym wyborze opony oraz obręcze i koła. Na nadchodzący sezon 2011 WTB przygotowało dla miłośników Wielkiego Koła kilka nowości , w tym m.in. koła WTB Stryker Cross Country Race 29er.

Ryszard Biniek

 
 

stryker_wheels-720x540Koła Stryker przeznaczone do 29er będą w wersji XC i będą miały także odpowiedniki do rowerów 26’. Wersja kół XC posiada obręcz o szerokości 19 mm. Choć wersja All Mountain 26’ ma szerokość 23 mm, ale nie występuje na razie w ofercie do 29er. Wszystkie Strykery są w technologii bezdętkowej TSC. Koła kręcą się na bardzo dobrych piastach WTB Laser Disc Lite posiadających maszynowe łożyska ze stali nierdzewnej. Oczywiście piasty oferowane są w 9 i 15 mm wersjach przekrojów osi. Koła są bardzo sztywne w czym pomocne też są wysokie kołnierze piast. Zaplot kół na obręczy z 32 szprych WTB na trzy krzyże, a nowością jest wiercenie w obręczach otworów na szprychy pod odpowiednimi kątami by zoptymalizować działanie sił i zapewnić równy nacisk na oczko. Koła posiadają bardzo ciekawą i przyciągająca oko szatę graficzną z przeważającym białym kolorem.

 

Obręcze wyprodukowane są ze specjalnego stopu WT69 zdecydowanie poprawiającego sztywność i wytrzymałość kół. Stąd koła mają być lekkie oraz wyjątkowo sztywne i trwałe. Interesująca jest waga kół z 9 mm osią: przód 714 g, tył 834 g. Waga ta na pewno zadowoli już wielu wybrednych użytkowników 29erów. Cena tych kół oscylować będzie prawdopodobnie po wprowadzeniu na rynek – przód 450 $, a tył to 550 $.

stryker2stryker3

Pozostaje mieć nadzieję, że te zapowiedzi producenta rzeczywiście się potwierdzą, a jakość kół postawi je w szeregu westchnień wielu miłośników 29er (oczywiście przez cenę).

wtb-stryker-all-mountain-wheelset-26-29er01-600x450

 

Tagi wtb stryker race, koła 29er, obręcz 29er, koła systemowe, wheelset, cross country, xc, koła WTB opinia, koła rowerowe test